Op. Dr. Gizem Bektaş

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, ÜYTE Sorumlusu
Ankara Tüp Bebek Merkezi

15 Haziran 1985’te Ankara’da doğdu.

Lisan öncesi eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Haziran 2009’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi’nde Pratisyen doktor olarak mecburi hizmetini yaptı.

Temmuz 2010- Aralık 2014 tarihleri arasında Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamladı.

2015-2016 yılları arasında mecburi hizmet yükümlülüğünü Tokat Niksar Devlet Hastanesi’nde tamamladı.

2016 – 2020 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştı. Bu süreçte 2018 yılında 6 ay süre ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üremeye Yardımcı Tedaviler Merkezinde sertifikasyon programını tamamlayarak Tüp Bebek Uzmanı oldu.

2019 Temmuz – 2020 Şubat ayları arasında Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde ve Mart 2020-Haziran 2021 yılları arasında Gürgan Klinik Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi’nde  üremeye yardımcı tedaviler ve tüp bebek üzerinde yoğun çalışmalarına devam etmiştir.

Ağustos 2021’den itibaren  Özel Ankara Tüp Bebek Merkezi’nde ÜYTE Merkez sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gebelik takibi ve doğum, endoskopi (laparoskopi, histeroskopi), fertilite koruyucu cerrahiler, tüp bebek tedavisi, aşılama özel ilgi alanlarıdır.